BADANIE OPTOMETRYCZNE

Profesjonalne optometryczne badanie narządu wzroku w Naszym salonie obejmuje: dokładny wywiad, kompleksową diagnostykę pracy oczu, dobór właściwej korekcji (okulary, soczewki kontaktowe) oraz właściwej pracy wzrokowej.

Zakres usług:

-badanie wady refrakcji

-dobór korekcji okularowej

-dobór soczewek kontaktowych, nauka zakładania i pielęgnacji

-badanie funkcjonalności widzenia obuocznego

-badanie parametrów akomodacji

-wstępna ocena stanu gałki ocznej

-ocena widzenia przestrzennego

-profesjonalny dobór soczewek progresywnych, biurowych, relaksacyjnych z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb wzrokowych Pacjenta.

Badanie wzroku dla każdego bez skierowania

Nasz salon posiada wydzielony i profesjonalnie wyposażony gabinet optometryczny, w którym przeprowadzane są liczne badania wzroku przez dyplomowanych optometrystów, specjalizujących się w doborze korekcji. Można skorzystać z badania pod dobór korekcji okularowej, doboru soczewek kontaktowych. Można również wybrać wizytę łączną i dobrać od razu okulary oraz soczewki kontaktowe.

BADANIE WZROKU POD DOBÓR OKULARÓW KOSZT 129 ZŁ

PRZY ZAKUPIE OKULARÓW BADANIE GRATIS!

BADANIE ŁĄCZNE POD DOBÓR OKULARÓW I SOCZEWEK KOREKCYJNYCH 189 ZŁ.

NA BADANIA MOŻNA ZAPISAĆ SIĘ POD NUMEREM TELEFONU – 797 597 009

BADANIE WZROKU DLA DZIECI

Badanie wzroku z doborem korekcji okularowej

Badanie wzroku z doborem soczewek kontaktowych

Chyba wszyscy rodzice są świadomi tego, że wzrok dzieci jest wyjątkowo wrażliwy. Nasze dzieci narażone są na czynniki środowiskowe, takie jak, np. intensywne czytanie, ale przede wszystkim, coraz częściej dochodzi u nich do cyfrowego zmęczenia wzroku. Pandemia dołożyła swoje, godziny spędzane przed ekranami podczas zajęć online nie obyły się bez zdrowotnych konsekwencji.  W ostatnich miesiącach coraz więcej rodziców dostrzega u dzieci ten (lub podobny) problem i szuka porady u specjalisty. Na szczęście wzrok dzieci jest bardzo elastyczny, więc jego odpowiednia korekcja może przynieść szybkie rezultaty.

Pewnych problemów zdrowotnych człowiek nie jest w stanie u siebie dostrzec, choćby nawet bardzo się starał. Niektóre zmiany zachodzą tak powoli i stopniowo, iż na co dzień mogą być totalnie nieodczuwalne, a z tego powodu w wielu przypadkach wady wzroku zostają za późno zdiagnozowane. Kontrola stanu oczu jest natomiast dość prosta, bo pozwala na nią systematyczna opieka okulistyczna.

 

Jak często powinno się badać wzrok?

Badanie wzroku obowiązkowo powinno być przeprowadzane przynajmniej jeden raz na dwa lub trzy lata, a w przypadku gdy ma się już zdiagnozowaną dużą wadę lub inne problemy z oczami, takie badania warto wykonywać nawet częściej, czyli np. raz w roku przy innych badaniach profilaktycznych.

Na większą częstotliwość badań wzroku trzeba zdecydować się również wtedy, gdy dochodzi się już do określonego wieku i kończy się pięćdziesiąt lub sześćdziesiąt lat. Wraz z wiekiem starzeje się cały organizm. Wszystkie zmiany zaczynają zachodzić intensywniej i szybciej, dlatego też wszelakie wady wzroku zazwyczaj pogłębiają się właśnie po ukończeniu tych pięćdziesięciu lub sześćdziesięciu lat, a przynajmniej wtedy dzieje się to najintensywniej i najszybciej.

 

Jak prawidłowo badać wzrok?

Warto wiedzieć, że prawidłowe badanie wzroku nie powinno ograniczać się wyłącznie do sprawdzenia wady i wyznaczenia jej wartości. Równie istotne okazuje się bowiem zmierzenie ciśnienia występującego w gałce ocznej, a także sprawdzenie dna oka, dlatego też te dwa dodatkowe zabiegi powinny wchodzić w skład całościowych badań wzroku i oczu.

Nazwy dwóch dodatkowych badań mogą brzmieć dość nietypowo, a już zwłaszcza badanie dna oka, jednakże wszystkie zabiegi są bezbolesne i całkowicie komfortowe dla pacjenta, dlatego strach przed nimi jest zupełnie niepotrzebny. W naszym salonie podstawowe badania wzroku podczas zakupu okularów korekcyjnych można wykonać całkowicie bezpłatnie.