OKULARY KOREKCYJNE

Okulary korekcyjne to dla wielu osób bardzo istotny element życia. Ważne, żebyśmy czuli się w nich komfortowo, widzieli wyraźnie i byli szczęśliwi z ich wyglądu. Dlatego w Naszym Salonie oferujemy szeroki wybór okularów korekcyjnych dla każdego. W ofercie szeroki wybór opraw korekcyjnych i słonecznych:

 Zarówno topowych światowych marek jak:

Jak i naszych polskich najlepszych na rynku producentów jak:

BELUTTI

BERGMAN

VERMARI

NORDIC

ABORGINAL

Niezależnie od tego, czy szukasz ponadczasowych okularów , czy też najnowszych trendów , znajdziesz je w naszym salonie. Do wyboru masz aż ponad 1000 modeli, w tym modne okulary w atrakcyjnych cenach – już od 159 zł za komplet.

Wiemy, że wybór idealnej pary okularów nie jest łatwy. Dlatego nasi styliści pomogą Ci wybrać odpowiednie okulary dla siebie.

OPRAWKI OKULAROWE Z TWORZYWA SZTUCZNEGO

OPRAWKI OKULAROWE TYTANOWE

OPRAWKI OKULAROWE METALOWE

OPRAWKI OKULAROWE BEZRAMKOWE

OPRAWKI OKULAROWE PÓŁRAMKOWE

Współpracujemy z producentami soczewek okularowych:

Japoński producent soczewek okularowych

Francuski producent soczewek okularowych

Izraelski producent soczewek okularowych

Szwajcarskie soczewki okularowe

Polskie soczewki okularowe

Okulary korekcyjne noszone są, aby korygować wady wzroku. Wiele osób nosi je na co dzień, a w związku z tym warto zwrócić uwagę nie tylko na ich funkcjonalność, ale i walory estetyczne. Powinny pasować do stylu czy kształtu twarzy. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wybierania okularów korekcyjnych?

 

Jakie są rodzaje oprawek okularów korekcyjnych?

Wybór odpowiednich okularów korekcyjnych bardzo często skupia się właśnie na oprawkach, a te mogą być różne. Do najpopularniejszych rodzajów zalicza się pełne oprawki, patentki czy też oprawki typu żyłka.

Pełne oprawki są uznawane za najbardziej klasyczne i uniwersalne, ponieważ sprawdzają się zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Soczewki są w nich całkowicie okalane przez oprawkę, co znacząco zmniejsza ryzyko wszelkich uszkodzeń mechanicznych. Jednocześnie oprawki są też dość inwazyjne i widoczne, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy ich kształt pasuje do owalu twarzy. Z pewnością nie są dobrym wyborem w przypadku osób o ostrych rysach, ponieważ będą je dodatkowo wyostrzały.

Patentki to z kolei okulary, w których szkła są przewiercone i przytwierdzone do oprawy za pomocą śrubek. Nie są tak popularne jak poprzedniczki, ale ich wielką zaletą jest lekkość, co dotyczy nie tylko wagi, ale i optycznego złudzenia. Są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią, aby ich okulary były bardzo widoczne i rzucały się w oczy. Mogą być stosowane zarówno przez osoby o delikatnych rysach, jak i mocniejszych, ponieważ nie są bardzo inwazyjne i nie wpływają w wielkim stopniu na wygląd czy symetrię całej twarzy.

Ostatnim z popularnych wariantów w tym zakresie są oprawki typu żyłka, które są podtrzymywane przez niewidoczną, metalową żyłkę. Oprawka okala zwykle tylko górną część soczewki, a okulary tego rodzaju sprawdzają się w przypadku mężczyzn i kobiet.

Oprawki mogą różnić się również tworzywem, z którego są wykonane, kolorem, wzorem czy kształtem, a wszystkie te elementy warto dopasować do kształtu twarzy i własnego stylu.

 

Na co zwrócić uwagę wybierają okulary korekcyjne?

Każdy z powodzeniem może wybrać odpowiednie okulary korekcyjne, które będą nie tylko praktyczne, ale i estetyczne, jeśli tylko weźmie pod uwagę kilka czynników.

Przed zakupem okularów powinno się przede wszystkim ustalić, jakie soczewki są wymagane przy danej wadzie wzroku. Kolejnym czynnikiem wpływającym na dokonanie dobrego wyboru jest dopasowanie kształtu oprawek do twarzy, aby na co dzień dobrze w nich wyglądać i tym samym dobrze się czuć.
Ważne są również materiały, z jakich wykonane są oprawki. To one najczęściej determinują cenę, ponieważ te najlepsze gwarantują trwałość, odporność na uszkodzenia oraz ciągłą eksploatację. Warto wybierać oprawki wykonane z dobrej jakości tworzyw, a także wyposażone w solidne zawiasy łączące oprawki z zausznikami.

Ostatnim parametrem jest wielkość szkieł, która przekłada się głównie na estetykę. Duże okulary na drobnej twarzy będą wyglądało groteskowo, a zasada ta działa w dwie strony.